Әшімов Асқат Бейсенбайұлы

«Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДББҰ тәжірибесін тарату бағыты бойынша Білім беру бағдарламалары орталығы директорының орынбасары қызметін атқарады

Әшімов Асқат Бейсенбайұлы – 2020 жылдың ақпанынан «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДББҰ «Білім беру бағдарламалары орталығы» филиалы директоры орынбасары лауазымын атқаруда.

Жетекшілік ететін бағыты – Зияткерлік мектептерге арналған NIS-Programme және Қазақстан Республикасының жалпы білім беретін мектептеріне арналған ББМЖМС сәйкес білім беру ресурстарын әзірлеу.

«Назарбаев Зияткерлік мектептері» дербес білім беру ұйымы жүйесінде – 2012 жылдың 1 қарашасынан.

Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Н.Ə.Назарбаевтың «Болашақ» халықаралық стипендиясы бағдарламасы шеңберінде Прага қ. Карлов Университетінде (Univerzita Karlova v Praze) «Демография» мамандығы бойынша магистратураны аяқтады.

Еңбек қызметін 2007 жылы Ш.Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университетінің шет тілдер кафедрасының оқытушысы болып бастады.

2012-2013 жж. – «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДББҰ білім беру саясаты департаментінің менеджері.

2013-2016 жж. – «Білім беру ресурстық орталығы» ЖМ контент әзірлеу бөлімінің аға менеджері.

2016-2020 жж. – «Білім беру бағдарламалары орталығы» филиалының ОӘК әзірлеуді басқару бөлімінің басшысы.

«Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДББҰ 10 жылдығына арналған белгімен, «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДББҰ-ның мақтау қағаздарымен, алғыс хаттарымен марапатталған.

Әскери атағы – кіші сержант. 36 352 ә/б, есепке алу санаты – 1, есепке алу тобы – ҚК, құрамы – сержанттар.

Қазақ, орыс, ағылшын, неміс, және чех тілдерін меңгерген.

«Болашақ» ассоциациясының мүшесі.

Президенттік жастар кадр резервінің мүшесі, ПЖКР топ-300.

Қайырымдылық жүгіру жарыстары мен марафондарының қатысушысы.

Үйленген, ұл-қыз тәрбиелеп отыр.

2007 жылы Ш.Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университетінде «Екі шет тілі: ағылшын және неміс тілдері» мамандығы бойынша специалист дәрежесін алып, 2009 жылы құқықтану бакалавры атанды.